Finlandiya’dan 2 yıllık, oturma ve çalışma izni alın

Advist ile çalışarak 4 ayda Finlandiya’ya taşının.
İki adımdan oluşan süreci detayları ile sizin için anlattık.

Adım 1

İş Planı Yazımı ve Başvuru

Yenilikçi iş fikrinizin iş planı yazılır. İstenilen belgelerin İngilizce'ye çevrilisi yapılır ve Fin Startup Programına başvuru yapılır. Projelendirme aşaması ortalama 20 gün, başvurunun değerlendirilmesi ise iki hafta sürmektedir.

Finlandiya Konsolosluğuna Müracaat

Adım 2

Gerekli belgeler hazırlandıktan ve finansal durumumuzu belirten banka kayıtları alındıktan sonra onay mektubunuzla ile konsolosluğa başvurunuz gerçekleştirilir. Akabinde kart düzenlendikten sonra kartınız basılarak konsolosluğa gönderilmektedir. Süreç 2 ay kadar sürebilmektedir.

Sürecimi Başlat

Sıkça Sorulan Sorular

Oturma ve Çalışma İzni kesin olarak verilmekte midir?

Oturma ve Çalışma iznin verilmesi Finlandiya Cumhuriyeti’nin insiyatifindedir, ancak Advist olarak yüksek başarı oranı ile hizmet vermekteyiz.

Oturma ve Çalışma İzni Kartı ile başka AB ülkelerinde çalışabilir miyim?

Finlandiya’dan aldığınız oturma ve çalışma izni kartı ile sadece diğer AB ülkelerine seyahat edebilirsiniz. Finlandiya dışında diğer AB ülkelerinde çalışamazsınız.

Eşim ve çocuğum oturma ve çalışma izninden yararlanabilir mi?

Eşiniz ve 18 yaşının altındaki çocuklarınız sizin oturma ve çalışma izni almanızla birlikte onlarda almaya hak kazanırlar. Kart basım ücretini ödeyerek bu haktan yararlanabilirler.

Birden fazla kişinin başvurması ücreti etkiler mi?

Finlandiya Startup programı için iki kurucu ortak olması zorunludur en fazla üç kişi ile başvuru yapılabilmektedir. Her ortak artışında masraf toplamda artmaktadır, ancak kişi başına düşen ödenmesi gereken tutar azalmaktadır.

Sürecimi Başlat

Cevabını bulamadığınız,
Sorular mı var?

Bize her zaman [email protected] e-mail adresi veya +37255917645 numarası ile Whatsapp üzerinden Türkçe dilinde ulaşabilirsiniz. Pandemi nedeniyle verilen cevaplarda gecikmeler oluşabilir.