Letonya’dan 3 yıllık, oturma ve çalışma izni alın

Advist ile çalışarak 4 ayda Letonya’ya taşının.
İki adımdan oluşan süreci detayları ile sizin için anlattık.

Adım 1

İş Planı Yazımı ve Başvuru

Yenilikçi iş fikrinizin iş planı hazırlanır. İstenilen belgelerin İngilizce'ye çevrisi yapılır. Konsolosluktan randevu alınır ve dökümanlar ve iş planı teslim edilir. İnceleme süreci 20 gün sürmektedir. Bu süreçte kurucuların geçerli bir Schengen Vizesi'ne sahip olmaları gerekmektedir.

Adım 2

OCMA'ya Müracaat

Gerekli evraklar ve kabul mektubu ile Letonya'daki bir OCMA servis noktasına başvuru yapılır. Oturma ve çalışma kartı 10 iş günü içerisinde hazırlanır ve OCMA servis noktasından şahsen teslim alınılabilir.

Sürecimi Başlat

Sıkça Sorulan Sorular

Oturma ve Çalışma İzni kesin olarak verilmekte midir?

Oturma ve Çalışma iznin verilmesi Letonya’nın insiyatifindedir, ancak Advist olarak yüksek başarı oranı ile hizmet vermekteyiz.

Oturma ve Çalışma İzni Kartı ile başka AB ülkelerinde çalışabilir miyim?

Letonya’dan aldığınız oturma ve çalışma izni kartı ile sadece diğer AB ülkelerine seyahat edebilirsiniz. Letonya dışında diğer AB ülkelerinde çalışamazsınız.

Ücret İadesi yapılmakta mıdır?

Devlet harçlarının dahil olmasından ötürü ücret iadesi yapılmamaktadır. Red alınması durumunda revize ile tekrar ücretsiz başvuru yapılmaktadır.

Eşim ve çocuğum oturma ve çalışma izninden yararlanabilir mi?

Eşiniz ve 18 yaşının altındaki çocuklarınız sizin oturma ve çalışma izni almanızla birlikte onlarda almaya hak kazanırlar. Kart basım ücretini ödeyerek bu haktan yararlanabilirler.

Birden fazla kişinin başvurması ücreti etkiler mi?

En fazla beş kişi ile başvuru yapılabilmektedir. Her ortak artışında 750€ masraf toplamda artmaktadır, ancak kişi başına düşen ödenmesi gereken tutar azalmaktadır.

Sürecimi Başlat

Cevabını bulamadığınız,
Sorular mı var?

Bize her zaman [email protected] e-mail adresi veya +37255917645 numarası ile Whatsapp üzerinden Türkçe dilinde ulaşabilirsiniz. Pandemi nedeniyle verilen cevaplarda gecikmeler oluşabilir.