AB’de 65 bin € Yatırım İle İşinizi Kurun

Hem hayalinizdeki işletmeyi hayata geçirin hem de 5 yıla kadar oturma ve çalışma izni alın. Süreci sizler için anlattık.

Adım 1

E-Residency Kart ile Şirket Kurulumu

İlk olarak E-Residency kart başvurusu yapılmaktadır. E-Residency kart aracılığı ile Estonya'ya gitmeden online olarak adınıza şirketiniz kurulmaktadır. Kart başvuru yapıldıktan sonra kart Ankara'daki Estonya Büyükelçiliğinden şahsen alınmaktadır. Ortalama olarak ilk adım 30-45 gün aralığında sürmektedir. Akabinde şirket banka hesabı açıldıktan sonra sermaye ödemesi gerçekleştirilmektedir.

Adım 2

İş Planının Yazılması

Şirket planlanan faaliyetlerini yürütmeye başlar 4 ay sonrasında istenilen özelliklere sahip, gelecek tahminlerini de içeren iş planı hazırlanın. Bu süreçte Estonya'ya gelmek için vize ihtiyacı duyan danışanlarımıza davet mektubu hizmeti sunmaktayız.

Adım 3

Evrakların Konsolosluğa Teslimi

Hazırlanan iş planı ve istenilen evraklarla Ankara'daki konsolosluğa başvuruda bulunulmaktadır. Tüm evrakların tesliminden sonra oturma ve çalışma izni kartınız 2-3 ay sonra tekrardan konsolosluğa teslim alınmak üzere düzenlenmektedir.

Sürecimi Başlat

Cevabını bulamadığınız,
Sorular mı var?

Bize her zaman [email protected] e-mail adresi veya +37255917645 numarası ile Whatsapp üzerinden Türkçe dilinde ulaşabilirsiniz. Pandemi nedeniyle verilen cevaplarda gecikmeler oluşabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Oturma ve Çalışma İzni kesin olarak verilmekte midir?

Oturma ve Çalışma iznin verilmesi Estonya Cumhuriyeti’nin insiyatifindedir, ancak genel şartları sağlamanız durumunda başvurnuz kabul edilir.

Oturma ve Çalışma İzni Kartı ile başka AB ülkelerinde çalışabilir miyim?

Estonya’dan aldığınız oturma ve çalışma izni kartı ile sadece diğer AB ülkelerine seyahat edebilirsiniz. Estonya dışında diğer AB ülkelerinde çalışamazsınız.

Eşim ve çocuğum oturma ve çalışma izninden yararlanabilir mi?

Eşiniz ve 18 yaşının altındaki çocuklarınız sizin oturma ve çalışma izni almanızla birlikte onlarda almaya hak kazanırlar. Sadece 210€ olan kart basım ücretini ödeyerek bu haktan yararlanabilirler.

Birden fazla kişinin şirkette ortak olabilir mi?

Aynı şirkette birden fazla kişinin kurucu olması durumunda her ortağın en az 65 bin € sermaye ödemesi yapması gerekmektedir.

Sürem dolunca oturma ve çalışma iznim yenilenir mi?

Süre sonunda oturma ve çalışma izninizin yenilenmesi için toplamda senelik 200bin€ şirket kazancı veya aylık Eston asgari ücretinin 5 katı kazanç elde ediyor olmanız gerekmektedir.

İşletme kurulum sürecinde danışmanlık veriyor musunuz?

Advist olarak Estonya’daki hukukçu ekibimizle sürecinizi her aşamasında danışmanlık vermekteyiz.

Emlak satın alma ve kiralamada hizmet veriyor musunuz?

Sizin işiniz için en uygun gayrimenkullerin bir listesini çıkartıyor satın alma & kiralama sürecinizde danışmanlık veriyoruz.

Sürecimi Başlat