fbpx
Finlandiya

Finlandiya Elektronik Alet Fiyatları

By Ağustos 30, 2022 No Comments

Finlandiya teknoloji fiyatları diğer pek çok Avrupa ülkesindeki fiyatlar ile benzerdir. Finlandiya tarafından teknoloji ve bilişim alanında yapılan yatırımlara ağırlık verilmesi de bu alanda ortaya çıkan üretimlerin artmasını ve fiyatların buna göre belirlenmesini sağlamaktadır. Genel hatları ile Finlandiya’da elektronik fiyatları ortalama bir seviyede bulunmaktadır.

Finlandiya’nın genel ekonomisi ve piyasalar incelendiğinde dünya üzerinde en pahalı ilk 20 ülke arasında yer aldığı görülmektedir. Ancak bu pahalılığa rağmen refah düzeyi oldukça yüksektir. Finlandiya elektronik alet fiyatları arasında cep telefonu, bilgisayar ve tablet gibi temel ürünler ülkede ortalama bir ücret ile çalışan kişilerce rahatlıkla alınabilmektedir.

Finlandiya Cep Telefonu Fiyatları Ne Kadar?

Finlandiya cep telefonu fiyatları markalara ve modellerine göre değişmektedir. Finlandiya’nın para birimi bilindiği üzere eurodur. Euro üzerinden alışverişlerini yapacak kişiler ABD ve Asya merkezli olarak üretilen telefonları almak için güncel fiyatlar üzerinden rahatlıkla diledikleri ürünlere sahip olabilmektedir.

Finlandiya’da cep telefonu fiyatları kısaca şöyle:

 • Huawei Nova 8 – 625 euro
 • Samsung Galaxy M21 – 201 euro
 • Nokia Rx20 – 569 euro
 • Samsung Galaxy S21 – 650 euro

Dünya genelinde en çok tercih edilen cep telefonu modelleri için farklı fiyatlar belirlenmiştir. Her kesimden Fin vatandaşının rahatlıkla ulaşabilmesini sağlamak için teknoloji ürünlerinde de uygun fiyatlar görülmektedir. Yaşam standartlarının yüksek olduğu ülkede birçok farklı teknoloji ürününe kolayca ulaşabilirsiniz.

En İyi Finlandiya Teknoloji Mağazaları Hangileri?

Finlandiya teknoloji mağazaları tarafından yerel ve ithal birçok teknoloji ürününün satışı gerçekleştirilmektedir. Son dönemde teknoloji yatırımlarını ve üretimine yönelik politikalarını geliştiren Finlandiya, ihtiyaç duyulacak her teknoloji ürünü için en iyi fiyat avantajlarını sağlayan firmalara ev sahipliği yapmaktadır.

Finlandiya’da elektronik ürün perakendeciliği yapan mağazalardan bazıları kısaca şunlardır:

 • Gigantti
 • Verkkokauppa
 • Expert
 • Clas Ohlson
 • Tekniset

Tercih edeceğiniz firmalar üzerinde birçok farklı elektronik ürünün satışı gerçekleştirilmektedir. Finlandiya elektronik alet fiyatları satış gerçekleştiren firmalara, marka ve modellere göre de değişmektedir.

Finlandiya Apple Fiyatları Ne Kadar?

Finlandiya Apple fiyatları modellere göre değişmektedir. İphone 13 128 GB fiyatı ortalama 1.000 euro ve üzerinde seyretmektedir. Dünyanın önde gelen teknoloji firmalarından Apple’ın ürettiği İphone 12 modeli ise ortalama 947 euro seviyelerinde görülmektedir. Fiyatlar bu oranların daha altında veya üzerinde olabilir. İkinci el Apple fiyatlarına bakıldığında ise 11 Pro Max modelini 450 euro seviyesinde olduğu görülmektedir.

Avrupa genelinde Apple ürünlerini satış fiyatı Finlandiya için de geçerlidir. Genel olarak birçok Avrupa ülkesinde benzer fiyatlar görülmektedir. Euro kullanan ülkeler tarafından gerçekleştirilen satışlarda euro/dolar paritesine göre de oranlar değişecektir. Son dönemde görülen küresel ekonomik etkiler nedeniyle teknoloji ürünlerinin fiyatlarında ciddi bir artış görülmüştür. Elektronik ürün alışverişlerinde mağazalar arasında ürünlerin fiyatlarını karşılaştırarak en uygun fiyatları araştırabilirsiniz.

Finlandiya Alışveriş Siteleri Hangileri?

Finlandiya alışveriş siteleri arasında birçok farklı platform yer almaktadır. Gelişen internet ve teknoloji sayesinde internet üzerinden gerçekleştirilen satışlarda da ciddi bir artış görülmüştür. Dünya genelinde olduğu gibi Finlandiya’da da e – ticaret alanında faaliyet gösteren çok sayıda firma bulunmaktadır.

Finlandiya alışveriş sitelerinden bazıları şunlardır:

 • gigantti.fi
 • jimms.fi
 • vertaa.fi vb.

Finlandiya’da internet üzerinden alışveriş yapacakların en çok tercih ettikleri sitelerden güvenli şekilde işlem yapılması mümkündür. Finlandiya elektronik alet fiyatları Avrupa genelinde belirlenen ortalama ücretler ile benzerlik göstermektedir. Ortalama bir gelire sahip Fin vatandaşları tarafından diledikleri elektronik ürünü kolayca satın salmaları sağlanmaktadır. Günümüzde birçok platform ve mağaza üzerinden Finlandiya’da elektronik ürün satışı gerçekleştirilmektedir.

Ayrıca Bakınız: Finlandiya Ekonomisi

Leave a Reply