fbpx
Finlandiya

Finlandiya’da İşçi Açığı Bulunan Sektörler Nelerdir?

By Ekim 7, 2022 No Comments

Finlandiya işçi alımı kapsamında zaman zaman zaman birçok farklı sektörde personel temin edilmektedir. Giderek yaşlanan ve azalan Finlandiya nüfusu, diğer pek çok Avrupa ülkesinde olduğu gibi özellikle ağır işlerde ve hizmet sektöründe çalışmak üzere personellere her zaman yoğun olarak ihtiyaç duymaktadır. Özellikle ülkede yüksek ücretlerin kazanılması ve refah seviyesinin de son derece yüksek olması nedeniyle birçok farklı iş kolunda personellere ihtiyaç duyulmaktadır.

Finlandiya’da sık tercih edilen sektörlerden bazıları ise şunlardır:

  • Hizmet Sektörü
  • Ormancılık
  • Teknoloji, Elektrik ve Elektronik
  • Kağıt Sektörü
  • Tarım vb.

Hizmet sektörü Finlandiya ekonomisi içinde en yüksek payı oluşturmaktadır. Hizmet sektörü kapsamında birçok faklı iş kolu için personel ihtiyacı bulunmaktadır. Finlandiya’da işçi açığı bulunan sektörler arasında yer alan birçok farklın iş kolu bulunmaktadır.

Devlet Desteği ile Kendi İşletmenizi Kurabilirsiniz!

Finlandiya’daki Türk şirketleri başta olmak üzere ülkede yabancılar tarafından yapılacak girişimcilik faaliyetleri de desteklenmektedir. Ülke genelinde özellikle Finlandiya vatandaşlarının dışında yabancı yatırımcıların girişimcilik faaliyetlerinde çok daha etkin rol üstlendikleri görülmektedir. Finlandiya’ya yurt dışından gelenler iş kurma olanaklarından çok sık yararlanmaktadır.

Finlandiya hükümeti ise çeşitli destekler ile birçok farklı alanda işletme kurulumuna deste vermektedir. Yabancı ülkelerden gelen girişimcilerin de belirli koşulları sağlamaları halinde bu desteklerden yararlanmaları mümkündür. Ancak kendi işletmelerini kuracak kişilerinkariyer planı yapması ve eğitimlere katılması gerekecektir.

Teknoloji Sektöründe İyi Bir Kariyer Fırsatı Elde Edilebilir!

Teknoloji Sektöründe İyi Bir Kariyer Fırsatı Elde Edilebilir!

Finlandiya iş ilanları arasında ağırlıklı olarak teknoloji sektörüne rastlanmaktadır. Finlandiya’da en gelişmiş sektör olan teknoloji alanında her zaman nitelikli personellere ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle yazılım alanına odaklanan kişilerin Finlandiya’da iyi bir kariyer fırsatı elde etmeleri mümkündür.

Yabancıların da en fazla çalıştığı sektörler arasında yer alan teknoloji sektörü, Finlandiya’da öne çıkan sektörler arasında yer almaktadır. Geniş iş olanaklarının da yer alması sayesinde bu alanda çok daha fazla nitelikli personele ihtiyaç duyulmuştur. Finlandiya’da işçi açığı bulunan sektörler arasında yer alan teknoloji sektörü kapsamında alternatif birçok farklı firma tercih edilebilir.

Gıda Sektöründe İyi Bir Gelir Elde Edebilirsiniz!

Finlandiya’da yaşayan Türkler tarafından en sık tercih edilen sektörler arasında gıda sektörü ilk sırada yer almaktadır. Özellikle dönercilik ve kebapçılık gibi geleneksel Türk mutfağını yansıtan çok sayıda restoran bulunmaktadır. Bu restoranlara girerek eğer bir yemekte ustalığınız da varsa iyi bir gelir elde etmeniz de mümkündür.

Gıda sektöründe komilikten aşçılığa kadar görev alacağınız her pozisyon için çok sayıda personellere ihtiyaç duyulmaktadır. Finlandiya’da yer alan restoranları tercih ederek Finlandiya’da çalışma fırsatı elde edebilir ve iyi bir ortalama aylık kazanç elde etmeye hemen başlayabilirsiniz.

Hizmet Sektöründe Personel İhtiyacı Her Zaman Yüksek!

Finlandiya Türk iş ilanları içinde hizmet sektöründe her zaman yoğun bir talep olduğu görülmektedir. Bu yoğun talep içinde özellikle garsonluk, şoförlük, hasta, yaşlı ve çocuk bakıcılığı, temizlik görevlisi ve otel görevlisi gibi temel birçok farklı pozisyon için personel alınmaktadır. Hizmet sektörü içinde yer alan tüm ticari faaliyetler için her zaman yoğun bir personel ihtiyacı görülmektedir.

Avrupa’nın refah açısından en gelişmiş ülkelerinden biri olan Finlandiya, yüksek eğitim seviyesine de sahip olması ile birçok sektörde görev alacak personellere ihtiyaç duymaktadır. Finlandiya’da işçi açığı bulunan sektörler arasında yer alan hizmet sektörü, Finlandiya ekonomisi içinde de ciddi bir yer kaplamaktadır. Ortalama iyi bir gelirle bu sektörde yer alacaklar için birçok fırsat sunulur.

Ayrıca Bakınız: Finlandiya Sağlık Sistemi

Leave a Reply