fbpx
Finlandiya

Finlandiya’da Yatırım Yapmanın Avantajları

By Temmuz 30, 2021 No Comments

Finlandiya’da yatırım yapmak oldukça avantajlıdır. Ancak Finlandiya’da girişimci olarak yatırım yapmayı planlıyorsanız bazı izinler ve başvurular yapmanız gerekebilir.

Finlandiya’da yatırım yapmanın avantajları saymakla bitmiyor. Her geçen gün teknolojinin ilerlemesi ile yatırım yapmak oldukça karlı oluyor. Öncelikle yapacağınız yatırımlar sayesinde yüksek kazanç elde edebilirsiniz. Bunun için doğru bir yatırım portföyü oluşturulmalıdır. Dilerseniz yatırım uzmanları tarafından yardım alarak kendinize bir hedef belirleyebilirsiniz. Dolayısı ile Finlandiya’da yatırımı karlı bir pazar olarak görebilirsiniz.

Finlandiya küçük bir ülkedir. Ancak ülkede kişi başına 36 bin dolar milli geliri sayesinde Dünya’nın en zengin ülkesi olarak bilinmektedir. Bu sebeple küçük de olsa karlı yatırımlar yapılarak yüksek kazanç elde edilebilir. Özellikle teknolojik gelişmeleri ile pek çok alanda yatırım imkanını sizlere sunuyor. Bilişim ve teknoloji denildiğinde ilk aklan gelen Finlandiya’dır. Türkiye de yapmak istediğiniz de yapamadığınız yatırımları Finlandiya’da yapabilirsiniz. Aynı zamanda Türkiye ile anlaşmalı olan pek çok şirket bulunuyor. Yatırım yaparken doğru tercihlerde bulunmanızda fayda var. Kazanç elde edeceğiniz bir sektörde yatırım yaparak güvenilir adımlar atabilirsiniz.

Finlandiya’da Yatırım Yaparak Kar Elde Edin!

Finlandiya’da ekonomik ve ticari gelişimleri yakından takip edilmelidir. Ancak belirtmek isteriz ki Türkiye ile Finlandiya arasındaki ticaret hacmi henüz gelişmedi. Ancak her geçen gün farklı yatırım araçları gündeme geliyor. Dolayısı ile Finlandiya’da yatırım yapmanın fiyat avantajı olduğu vurgulamak isteriz. Bu sayede tercih edeceğiniz yatırım araçları ile daha yüksek kazançlar sağlayabilirsiniz. Finlandiya’da yatırım yapmayı planlıyorsanız Türkiye’de hizmet veren yatırım heyetlerinden yardım alabilirsiniz.

Finlandiya ekonomisi, İsveç, Almanya Birleşik Krallık ve Fransa gibi batı ekonomisi ile son derece karma ve sanayileşmiş bir ekonomisi vardır. Ekonominin en büyük rolü ise %72,7 oranında hizmet, %31,4 oranında ise rafine ve imalat işlerini oluşturmaktadır. Dış ticaret konusunda tecrübesi olan yatırımcılar yaptıkları her işten kar elde edebilirler.

Finlandiya’nın tarım harici serbest ticaret destekçileri arasında yer alan Avrupa Birliği tarafından yönetilmektedir. Finlandiya, Euro bölgesine bağlı bir İskandinav ülkesidir. İsveç ve Danimarka AB’ye üye oldukları için aynı para birimini kullanıyor. Fakat Norveç ve İzlanda AB üyesi olmadığı için kendi para birimini kullanıyor.

Finlandiya’ya Yatırım Yapılır Mı?

Finlandiya yatırım için son derece doğru bir ülkedir. Finlandiya’da gayrimenkul, danışmanlık, Finlandiya’da şirket kurmak ve yabancı yatırımcılar için destek veren bir ülke olduğu için pek çok faaliyet gösteren sektörde yatırımlarınızı yapmanıza yeşil ışık yakıyor. Finlandiya’ya giden yatırım istekleri sayesinde yeni bir pazar oluşuyor. Finlandiya’da yatırım yapmak istiyorsanız sizlere tavsiyemiz Finlandiya’da bulunan şirkete yatırımlarda bulunmanız yönündedir. Bu Türkiye’de hizmet veren yatırım uzmanlarının fikridir.

FIDULINK ağ uzmanları üyeleri Finlandiya’da bulunan yabancı yatırımcıları desteklemek için çeşitli acenteler sunmaktadır. Finlandiya’da yapacağınız yatırımlara yönelik kişiye özel ürün ve program sunmaktadır.

FIDULINK’in Finlandiya’daki Yatırım Avantajları Nedir?
  • Finlandiya’da iş görüşmesi yapmanızı destekler.
  • Finlandiya’da tedarikçileri ve kaynak projeleri size sunar.
  • Finlandiya’da bulunan yatırımcıları destekler.
  • Finlandiya’da soruşturmalar yaparlar.
  • Finlandiya’da gayrimenkul programları yaparak size destek olurlar.
  • Finlandiya’da emlak aramaları yaparak size destek olurlar.
  • Finlandiya’da yatırım yapmak isteyen kişiler için uzman tavsiyesi verilmektedir.

Finlandiya’da yatırım yapmak istiyorsanız öncelikle hangi sektörde yatırım yapacağınızı belirlemelisiniz. Finlandiya’da nerede ikamet edeceğinizi netleştirerek bir yatırım projesi tercih edebilirsiniz. Eğer yatırım yapmak için bir bilgi sahibi değilseniz Finlandiya yatırım uzmanları ile bir yol izleyebilirsiniz. Bu sayede doğru yatırımlar yaparak hızlı bir şekilde kar elde edebilirsiniz.

Leave a Reply