fbpx
Avrupa Birliğiİngiltere

Girişimciler İçin İngiltere Neden Mantıklı Bir Ülke?

By Nisan 30, 2021 No Comments

Doğru işi yapmak kadar, doğru işi nerede yaptığın da çok önemli bir konudur. Bu yazımızda, girişimciler için İngiltere neden mantıklı bunu konuşacağız.

İngiltere, sanayi devriminden sonra en öne çıkan ülkelerden biri konumunda, bu da girişimciler için İngiltere neden mantıklı bir ülke sorusunun cevabının ilk basamağı konumunda. Sanayileşme ve makineleşmenin yanında dış ilişkilerinde de uyguladıkları politika nedeniyle ticarette de hayli gelişmiş durumdadır. Avrupa da bulunması ve yakın zamana kadar da Avrupa Birliğinin bir üyesi olması diğer ülkeler ile ticaret yapılmasını kolaylaştıran yasaların varlığı İngiltereyi yatırım açısından da ön plana çıkarmaktadır. Gelişmiş limanları, ulaşımın gelişmiş seviye de olması ve Pazar genişliği de İngiltereyi diğer ülkeler arasında İngiltereyi girişimcilik açısından ön plana çıkarmaktadır.

Girişimciler İngiltere de Nasıl İş Kurabilir?

Öncelikle şunu belirtmek gerekiyor ki, İngiltere de iş yapabilmenin birkaç farklı yöntemi vardır. Birincisi, kişi kendisi İngiltere’ye vatandaşlık başvuru yaparak yerleşir ve sonrasında gerekli işlemleri yaparak gerekli mercilere başvurular sonrası girişimci, İngiltere’de iş kurabilir. Bunun yanında eğer başka bir ülke de firmanız mevcutsa, alınan izinler ve gerekli işlemlerden sonra İngiltere’de firmanızın bir şubesini de açabilirsiniz. Bu şube üzerinden işinizi geliştirebilir, başta İngiltere ve Avrupa pazarına açılabilirsiniz. Bunun yanında İngiltere’nin geniş pazar hakimiyetini de kullanarak firmanız üzerinden İngiltere ve ülkeniz arasında İthalat ve ihracat yapabilirsiniz.

Girişimciler İngiltere de Hangi İşi Yapabilirler

Farklı alanlarda girişimciler, İngiltere pazarında ticaret yapabilirler. Deniz yolu aracılığı ile ithalat ve ihracatın gayet kolay hale geldiği bu adalar ülkesinde her türlü sanayi maddesinin ticareti için gönül rahatlığıyla bir firma kurabilirsiniz. Gerek perakende gerekse de toptan yapacağınız ithalat ve ihracatlarla geniş alıcı kitlelerine ulaşabilir ve kaliteli malzemelere kaliteli hizmet aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Bunların yanında yukarı da da belirttiğimiz gibi İngiltere için yapabileceğiniz belki de en iyi yatırım, hali hazırda var olan firmanızın bir şubesini İngiltere’de açmak. Bu yapacağınız girişimcilik hamlesi ile yaptığınız işe göre yedek parça ve malzeme tedarikini daha kolay yapabilirsiniz. Bunun yanında yaptığınız üretimleri ve malzemeleri açacak olduğunuz şube aracılığı ile İngiltere ve çevre ülkeler pazarına pazarlayabilirsiniz.

Girişimciler İngiltere de hangi işi yapabilirler sorusuna vereceğimiz daha ufak çaplı cevap ise gıda sektörü olacaktır. İngiltere de gıda sektöründe yapacağınız girişimler sonucu gerek yerli halka gerekse de gelen turistlere hizmet edebilir ve kısa süre içerisinde iyi kazançlar sağlayabilirsiniz.

Bunların yanında İngiltere pazarında moda, tasarım, iletişim, yazılım, sosyal medya, tarım gibi alanlarda da başarı yakalamanız muhtemel.

İngiltere de Girişimcilik Yapacaklara Tavsiyeler

İngiltere de girişimcilik yapacaklara tavsiye, devlet teamüllerine uygun hareket etmek ve yükümlülüklerinizi eksiksiz yerine getirmek. Bunun için de yasaları bilen bir yetkili ile görüşme halinde olun ve beraber yol alın. Bu sizin ileride yaşayacağınız sorunları giderecektir ve sizin sağlam bir zeminde yükselmenizi sağlayacaktır.

İngiltere de iş yapacak girişimcilere ikinci tavsiyemiz, bir an da karar alıp hızla uygulamaya çalışmayın. Yapmayı düşündüğünüz bir iş varsa bu iş için etrafınızla istişare edin, bu işi yapanlara danışın ve işe başlamadan önce alt yapınızı tam olarak hazır edin. Bu, sorunsuz şekilde yol almayı ve istikrarı getirir. Size söyleyeceğimiz son şey ise eğer kendinize güveniyorsanız ve yanında da alt yapınızdan da eminseniz risk almaktan korkmayın. Eğer sabırla ilerleyecek olursanız, emin olun başarıyı yakalayacaksınız.

Leave a Reply