fbpx
Estonya

Estonya’da Gece Hayatı Nasıldır?

By Şubat 1, 2021 No Comments

Estonya’da gece hayatı çok renklidir. Estonya bağımsızlığını ilanından ve Avrupa Birliğine katıldıktan sonra Avrupa kültürü ile etkileşim kurmuştur. Estonya’nın başkenti Tallinn gece hayatı eğlenmelerinde çok ünlüdür. Estonya’da önemli gelir kaynaklarından biri de turizmdir. Turizm sektörü kafeleri, barları, restorantları ve gece kulüplerini kapsar. Estonya’nın önemli gelir kaynaklarından biri olan turizm sektörü bu ülkede fazlasıyla gelişmiştir. Estonya’da gece kulüpleri genel olarak kaliteli ve uygun fiyata sahiptir. Ülkede ünlü içki fiyatları 1 ile 4 euro arasında değişir. Estonya’da turistler gece kulüplerinde çeşitli müzikler dinlerken kaliteli zaman geçirebilir. Estonya gece hayatındaki önemli gece kulüplerinden bazıları şunlardır:

  • Club Prive Gece Kulübü: Estonya’da bulunan en ünlü gece kulübüdür. Eğlenceyi derinlerinde yaşamayı isteyen kişiler bu kulübü tercih edebilir. Club Prive haftanın her günü açıktır. Küçük bir mekan olduğundan dolayı bu gece kulübüne girmek isteyenler yer bulmak için erken gitmelilerdir.Estonya’da gece kulüplerinde rezervasyon yapılmıyordur. Estonya’daki bu ünlü gece kulübü çoğunlukla öğrenciler tarafından tercih edilir.
  • X-Baar Gece Kulübü: Estonya’da bulunan bu gece kulübü ülkedeki en hareketli olan kulüplerden birisidir. Estonya’nın başkenti Tallinn’de bu kulübe çoğunlukla LGBT’ler gidiyor. Haftanın her günü ülkede saat 17:00’dan sonra açılan X-Baar kulübü sabaha kadar açıktır. Dans etmek istemeyen ziyaretçiler mekanın asma katı olan üst katındaki bar bölümünde müzik eşliğinde arkadaşlarıyla sohbet edebilir.
  • The Epic Bar Crawl Tallinn Kulübü: Estonya’nın başkenti Tallinn’de bulunan bu kulüp sadece cuma ve cumartesi günleri açıktır. Haftanın diğer günlerinde mekan sadece restorant olarak hizmet verir. Restorantın içeriğinde dünya mutfağı yemekleri vardır. Birçok turistin tercih ettiği bu kulüpte çeşitli kültürden insanla tanışmak için iyi bir fırsattır.
  • Klubi Teater Gece Kulübü: Estonya’nın başkenti Tallinn’de yer alan bu eğlence mekanı haftanın her günü açıktır ve hizmet verir. Estonya’da bulunan bu gece kulübü çoğunlukla gençlerin ilgisindedir. Klubi Teater adlı Estonya’nın gece kulübünde genellikle saç veya kıyafet defileleri düzenleniyor. Estonya’ya gelen turistlerin en çok uğradığı mekanlardan birisi bu kulüptür.
  • Club Hollywood Gece Kulübü: Estonya’da bulunan bu gece kulübü çeşitli DJ performanslarının olduğu bir gece kulübüdür. Estonya’nın merkezinde bulunan büyük bir gece kulübüdür. Haftanın sadece dört günü hizmet veren bu gece kulübü gece 23:00 ile sabah 05:00 saatleri arasında hizmet verir. Bu saatlerin dışında bu gece kulübü pub olarak misafirlerine hizmet verir. Haftasonları çoğu insanın tercih ettiği bu mekan şehrin en popüler gece kulüpleri arasında yer alır.
  • Venüs Club Gece Kulübü: Estonya’nın başkenti Tallinn’de bulunan bu gece klubü haftanın sadece 6 günü açıktır ve saat gece 23:00’dan sonra hizmet verir. Estonya’daki bu gece klubünün önemli bir avantajı saat 23:00 ile 00:00 arasında alınan tüm içkiler yarı fiyatına satın alınır. Ayrıca Estonya’da gece kulüplerinde biri olan Venüs Club’da çeşitli parti etkinlikleri de düzenlenir.
  • Labor Bar Gece Kulübü: Estonya’da geceleri gece kulübü gündüzleri pub olarak açık olan bir işletmedir. Bu mekan küçük ve samimi bir ortama sahiptir. Bu kulüpte çok yüksek sesli müzikler olmaz. Kafalarını dinlemek isteyen kişiler tarafından tercih edilebilir. Gece kulübüne dönmeden önce gündüz pub’da alınan her içki yarı fiyatına misafirler arasından satın alınır.
  • Paar Veini Gece Kulübü: Estonya’da gece kulübü olan bu mekan saat 22:00’a kadar çeşitli mutfakların yer aldığı bir restoranttır. Bu mekan saat 22:00’dan sonra gece kulübü olarak hizmet verir.
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

AB’ye Yerleşme Sürecinizde Advist ile çalışın.

Avrupa’da dilediğiniz ülkede oturma ve çalışma iznine sahip olsun!