fbpx
Finlandiya

Hemen Finlandiya’ya Taşınmak İçin 10 Neden

By Eylül 19, 2022 No Comments

Finlandiya ile ilgili bilgiler arasında ülkenin son derece yüksek bir refah düzeyine sahip olması ilk sırada yer almaktadır. Doğal, tarihi ve kültürel yapısının yanı sıra bu yüksek refah oranı ile sosyal yaşamda da birçok açıdan avantaj sağlamaktadır. Finlandiya’ya taşınmak için birçok nedeniniz olabilir. Dünyanın en mutlu, güvenli ve huzurlu bir İskandinav ülkesinde yaşamak için birçok nedeniniz olacaktır.

Doğa ile İç İçe Bir Yaşam Sürebilirsiniz!

Finlandiya doğal güzellikleri ile her zaman öne çıkmayı başarmıştır. Her yerde geniş ormanlık alanlar, sayısız birbirinden güzel göller ve ovalar ile Finlandiya doğal yapısını asla kaybetmemiştir. Finlandiya topraklarının en büyük özelliği sahip olduğu arazi yapısıdır. Geneli ovadan oluşan Finlandiya, tatlı su kaynakları açısından da son derece zengindir. Saimaa gölü, İnari gölü ve daha sayısız göl ve akarsuya rastlamak mümkündür.

Eğitim ve Sağlık Alanında Son Derece Gelişmiştir!

Eğitim ve Sağlık Alanında Son Derece Gelişmiştir!

Finlandiya eğitim sistemi dünyanın en gelişmiş eğitim sistemlerinden biridir. Benzer şekilde sağlık sisteminde de gelişmişlik düzeyi son derece yüksektir. 6 – 16 yaş arası çocuklar için zorunlu olan eğitim kapsamında sınav ya da notlandırma yapılmamaktadır. Öte yandan tüm sağlık hizmetleri de ücretsizdir. Eğitimde ve sağlıkta en yüksek standartları yaşamak için Finlandiya’ya taşınmak mümkündür.

Dünyanın En Güçlü Pasaportundan Birine Sahip Olabilirsiniz!

Finlandiya’nın kültürel özellikleri kadar politik başarısı ve statüsü de oldukça iyi bir konumda yer almaktadır. AB üyesi olması ve refah düzeyi en yüksek İskandinav ülkelerinden biri olması sayesinde dünyanın en güçlü pasaportlarından birine sahiptir. Hemen hemen dünyanın her yerine rahatça seyahat etmenizi sağlayacak Finlandiya pasaportunu almak için vatandaşlık işlerinin yapılması mümkündür.

Kişi Başına Düşen Yüksek Yıllık Milli Gelir Fırsatından Yararlanabilirsiniz!

Finlandiya ekonomisi sahip olduğu gücü sayesinde kişi başına düşen yıllık milli gelir oranları en yüksek ülkelerden biri konumunda yer almaktadır. Kişi başı düşen yıllık milli gelir ortalama 30 bin dolar seviyelerinde görülmektedir. Dünyanın en zengin ülkelerinden birinde yaşamak da iyi bir neden olacaktır.

İleri Teknoloji Alanında Kariyer Fırsatlarını Değerlendirebilirsiniz

Finlandiya’da yaşamak çok yönlü olarak değerlendirilebilir. Özellikle ülkenin teknoloji alanında gerçekleştirmiş olduğu atılımlar ile bu alanda ister bir tüketici olarak ister üretim süreçlerine katılarak da iyi bir kariyer fırsatı elde etmek mümkündür. Finlandiya’ya taşınmak için başta gelen nedenler arasında teknoloji yatırımları da bir tercih olabilir.

Her Alanda Fırsat Eşitliğinden Faydalanabilirsiniz

Finlandiya’da Türk olmak ya da farklı bir milletten olmak herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Zaman zaman münferit ırkçı söylemler ve eylemler görülse de genel yapıda yabancı kültürlere karşı soğuk ancak saygılı bir tavır takınılmaktadır. Öte yandan her alanda fırsat eşitliği de bu kapsamda değerlendirilebilir.

Dilediğiniz Zaman Kuzey Işıklarını Görmeye Gidebilirsiniz!

Dilediğiniz Zaman Kuzey Işıklarını Görmeye Gidebilirsiniz!

Finlandiya Kuzey Işıkları ile her yıl çok sayıda gezgini ağırlamaktadır. Bu doğal güzelliklere dilediğiniz zaman ulaşmak için Finlandiya’da yaşamak iyi bir tercih olabilir. Lapland’da kuzey ışıklarını görebilir ve hayatınız boyunca unutamayacağınız bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Kültür, Sanat ve Doğa Aktiviteleriyle Yaşam Kalitenizi Artırırsınız!

Finlandiya’da yaşam sadece doğa ve kültür ile sınırlı değildir. Ülkenin dinamik bir gece hayatı ve etkinlik takvimi de bulunuyor. Kültür, doğa, sanat ve daha fazlasını tüm vatandaşlar ve ziyaretçileri için sunmaktadır.

Yenilenebilir Enerji Kaynakları ile Enerji Harcamalarını Düşürebilirsiniz!

Finlandiya’da yaşam masrafları kira, market ve enerji olarak değerlendirilebilir. Toplam enerji üretiminin yaklaşık %56’sını yenilenebilir kaynaklardan elde etmesiyle çevreci bir toplumda, düşük maliyetli enerji harcamaları ile yaşayabilirsiniz.

İyi Bir Eğitim ve Kariyer Fırsatı ile Tanışabilirsiniz!

Finlandiya iş ilanları herkes için uygun bir kariyer fırsatı sağlamaktadır. Çoğu kişi tarafından bu kariyer fırsatları Finlandiya’ya taşınmak için iyi bir neden olmaktadır.

Ayrıca Bakınız: Helsinki Gezilecek Yerler

Leave a Reply