fbpx
Avrupa Birliği

Hollanda Ankara Anlaşması Başvurusu Nasıl Yapılır?

By Eylül 20, 2022 No Comments

Hollanda Ankara Anlaşması danışmanlık hizmetleri kapsamında birçok kişinin yurt dışında yaşama olanaklarını değerlendirmeye başladıkları görülmektedir. Ankara Anlaşması sayesinde Türk vatandaşlarının Hollanda’ya giderek iş kurmaları mümkündür. Bu kişilerin oturma izni ve gerekli şartları sağlamaları halinde vatandaşlık işlemleri için başvurularını da yapmaları mümkündür.

Günümüzde yurt dışında yaşamak isteyenlerin en çok başvurduğu yöntemlerden biri olan Ankara Anlaşması, Avrupa’da iş kurma ve yaşama fırsatlarının elde edilmesi açısından önemli bir yöntem olarak görülmektedir. Hollanda Ankara Anlaşması kapsamında yer alan şartları sağlayan kişilerin bu yöntem ile yurt dışında faaliyetlerine başlamaları mümkündür.

Ankara Anlaşması Devam Ediyor Mu?

Hollanda Ankara Anlaşması ne zaman bitiyor sorusu çok sık araştırılmaktadır. Birleşik Krallık’ın Avrupa Birliği’nden ayrılmasına ilişkin sürecin başlaması ile 31 Aralık 2020 tarihinde İngiltere bu kapsam dışında kalmıştır. Ancak Hollanda ve Almanya gibi önde gelen diğer Ab üyesi ülkeler için anlaşma kapsamında kişilerin başvuruları devam etmektedir.

Ankara Anlaşması ile Hollanda’ya gitmek ve yaşamak için elde edilecek fırsatların doğru değerlendirilmesi gerekmektedir. Anlaşma kapsamında yer alan şartların tam olarak sağlaması ve Hollanda tarafından belirlenen diğer şartların da uygun olması halinde kişilerin Hollanda’da yaşama fırsatından yararlanması sağlanmaktadır.

Ankara Anlaşması Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ankara Anlaşması Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hollanda Ankara Anlaşması başvurusu kapsamında Hollanda’nın Türkiye’deki dış temsilciklerinden randevu alarak işleme başlanabilir. Sürecin daha kolay ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamak için uzman bir yurt dışı danışmanlık firması ile çalışmak da önemlidir. Vize için birçok aracı kurum tarafından bu kapsamda hizmetler verilmektedir.

Ankara Anlaşması vizesine başvuru yapan kişilerin anlaşma kapsamında sayılan tüm şartları sağlamaları gerekecektir. Bu şartları sağlayanlar Hollanda’da iş ve yaşam fırsatlarını değerlendirebilmektedir. Ayrıca Hollanda Ankara Anlaşması kapsamında başvuru sahibinin eşi ve çocukları da bu haklardan yararlanabilmektedir.

Ankara Anlaşması Vize Ücreti Ne Kadar?

Hollanda Ankara Anlaşması iş planı örneği kapsamında vatandaşların etkili bir iş planı hazırlamaları halinde birçok fırsattan yararlanması sağlanmaktadır. Ankara Anlaşması vize ücretleri ise birçok farklı unsura göre değişmektedir. Hollanda Ankara Anlaşma için ortalama 25.000 euro seviyesinde bir bütçe gerektiği ifade edilmektedir. Öte yandan diğer işlemler için de ciddi bir harcama yapılması gerekebilir.

Temelde yatırım amacıyla Avrupa’da yer almak isteyenleri kapsayan bu anlaşma sayesinde yurt dışında iş kurma ve yaşama olanaklarının değerlendirilmesi sağlanmaktadır. Ankara Anlaşması ile Hollanda için normal şartlarda 100.000 – 200.000 euro gibi bir sermaye gerekmektedir. Ancak Avrupa Birliği yatırım ve vatandaşlık programları kapsamında 5 – 10 bin euro gibi düşük miktarda ücretler ile vatandaşların bu haklardan yararlanmaları sağlanmaktadır.

Hollanda Ankara Anlaşma Şartları Nelerdir?

Hollanda Ankara Anlaşma şartları arasında birçok detaya yer verilmektedir. Bu kapsamda aranacak tüm şartların karşılanması elzemdir. Hollanda’da iş kurmak ve yaşamak isteyenlerin sağlayacağı bu şartlar ile yurt dışında yaşama kapıları aralanmaktadır.

Hollanda’da Ankara Anlaşması ile yaşamak isteyenlerden aranacak başlıca şartlar kısaca şu şekildedir:

  • Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip olmak.
  • 18 yaşını doldurmuş olmak.
  • En az 1 yıllık sigorta (SGK) kayıtlarının olması.
  • Hollanda’da şirket kurmak için banka hesabında en az 25 bin euro kadar bir sermeye bulunması.
  • Hollanda’da daha önce illegal şekilde bulunmamış olmak.
  • Ankara Anlaşması kapsamında sayılan diğer şartları sağlamak.

Her bir şartı yerine getiren kişilerin Hollanda Ankara Anlaşması ile Hollanda’da ticari faaliyetlerde bulunması ve oturma izni almaları mümkündür. Anlaşma ile çok sayıda Türk’ün AB’ye göç etmesinin önündeki engeller büyük oranda kaldırılmıştır.

Ayrıca Bakınız: Çalışma İzni En Kolay Alınan Ülke Hangisidir?

Leave a Reply