fbpx
Avrupa Birliğiİngiltere

İngiltere’de Ev Fiyatları ve Kiralar

By Nisan 28, 2021 No Comments

İngiltere’de yaşamayı düşünüyorsanız, yaşamayı düşündüğünüz şehre göre ev kiraları hakkında detaylı bilgi sahibi olmanızda yarar vardır.

İngiltere’de yaşamayı düşünenler kişilerin öncelikle yapması gereken İngiltere’de ev fiyatları hakkında detaylı bir araştırma yapmaktır. İngiltere’de yaşamayı ya da öğrenci olarak kalmayı düşünüyorsanız, ev ihtiyacınız olabilir. Bu yüzden öncelikle yapmanız gereken fiyatları bilmektir. İnternet üzerinden araştırma yaparak, yaşamayı düşündüğünüz yerdeki ev fiyatlarını detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Avrupa’nın en büyük ülkelerinden biri olan İngiltere’de yaşam oldukça pahalıdır. Bununla birlikte ev kiraları da Türkiye şartları düşünüldüğünde oldukça maliyetlidir. Burada yaşayan kişilerin en çok zorluk yaşadıkları alanların başında ev kiraları geliyor. Özellikle büyük bir şehirde yaşamayı düşünüyorsanız, Londra gibi metropol şehirlerde ev kiraları ve yaşam oldukça pahalıdır. İngiltere’ye taşınmayı düşünüyorsanız, bunu göz önünde bulundurarak gitmenizde yarar vardır.

İngiltere’de yaşamayı ve burada kirada oturmayı düşünüyorsanız, ortalama bir ev için ödeyeceğiniz kira 2500 pound civarıdır. Müstakil evlerde kiralar biraz daha pahalıyken, apartman dairelerinde oturmak isteyen kişiler ortalama 1500 pound civarında kira ödemek durumunda kalabilirler.

İngiltere’de Kiralar Pahalı mı?

İngiltere’nin özellikle metropol şehirlerinde diğer Avrupa şehirlerine göre kiralar oldukça pahalıdır. Yaşamın pahalı olduğu İngiltere’de özellikle kiracıysanız, yüklü miktarda bir kira ödemek zorunda kalırsınız. Birçok kişi İngiltere’ye taşınmadan önce İngiltere’de kiralar pahalı mı sorusunun cevabını araştırmaktadır. Kiraların pahalı olup olmaması elbette aylık kazancınıza göre değişmektedir. Londra’da yaşamayı tercih etmemeniz durumunda daha uygun fiyata ev bulabilirsiniz. Farklı şehirlerde bahçeli ve müstakil bir evi 700 pound karşılığında kiralamanız mümkündür. Londra’da ise fiyatlar neredeyse iki katına çıkmaktır.

İngiltere’de yüklü miktarda kira ödemek istemiyorsanız, yapmanız gereken en mantıklı adım ev satın almak olacaktır. İngiltere’de ev sahibi olmak isteyenlere tanınan birçok avantaj bulunmaktadır. Örneğin %20 gibi bir peşinat karşılığında kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı yakalayabilirsiniz. Birçok kişi bu yöntemi tercih ederek kira ödemekten kurtularak ev sahibi olmaktadır.

İngiltere’de yaşayanların en büyük masrafı hiç kuşkusuz ev kiralarıdır. Özellikle Londra’da ev kiraları diğer şehirlere oranla çok daha pahalıdır. Bölgelere göre ev kiraları arasında ciddi anlamda farklılık vardır. Merkezi yerlerde doğal olarak yaşam diğer bölgelere göre pahalıdır. Merkezi yerlerde iki odalı bir ev dahi kiralarsanız, 2000 pound civarında ödeme yapmak zorunda kalırsınız.

İngiltere’de Ev Kiraları

İngiltere’de uzak bölgedeki bir evin kira fiyatı ile merkezi yerdeki bir evin kira fiyatı aynı değildir. Bu yüzden yaşadığınız yerin önemi yoksa bütçenize göre kira bulmakta çekinmezsiniz. Aynı şartlarda hatta daha lüks bir evi merkezi olmayan bir yerden kiraladığınızda çok daha uygun fiyata kiralayabilirsiniz.

Londra’da yaşayanların hem ev kiraları hem de ulaşım masrafları diğer bölgelerde yaşayanlara göre çok daha yüksektir. Özellikle yalnız yaşıyorsanız kiranızı ödemekte zorluk çekebilirsiniz. Londra’da yaşamak yerine merkeze uzak bir yerde yaşamayı tercih ederek yüklü kira masrafından kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda Londra’da kiralık daire bulmakta bir hayli zordur. Önceden ev kiralamamışsanız, bu süreçte zorluk yaşayabilirsiniz. Ev kiralama ve taşınma süreci derken uzun bir süre bu işlerle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Kendiniz ona göre ayarlamanızda yarar olacaktır.

Londra’da ev kiralamak isteyen kişiler, beğendikleri evleri hemen tutamayabilirler. Öncelikle beğendiğiniz eve teklif verirsiniz, verilen teklifler arasından değerlendirme yapılarak bir kişi seçilir ve o kişi evi kiralamaya hak kazanmış olur. Yani beğendiğiniz her evi kirasını öderseniz dahi kiralayamayabilirsiniz. İngiltere’de ev kiraları hakkında bilgi sahibi olarak tekliflerinizi sunabilirsiniz.

Leave a Reply