fbpx
Avrupa Birliğiİngiltere

İngiltere’de Araba Fiyatları

By Nisan 28, 2021 No Comments

İngiltere’den araç satın almayı düşünüyorsanız, birinci el ve ikinci el piyasasını araştırarak kendinize uygun bir araç satın alabilirsiniz.

Araç satın almayı düşünen kişiler, yurt dışından rahatlıkla araba alabilirler. Birçok kişi Avrupa ülkelerinden araç satın alarak ülkeye giriş yapmaktadır. İngiltere’de araç satın almak isteyenler, diğer Avrupa ülkelerine göre çok daha yüksek maliyete araç satın almaktadır. Fakat İngiltere’de durum diğer ülkelere göre daha farklıdır. Hem birinci el arabalarda hem de ikinci el arabalarda pazarlık payı bırakılmaktadır. Sizlere ana fiyat üzerinden ciddi anlamda indirim yapılmaktadır.

Avrupa’da araç fiyatları arasında büyük bir fark vardır. Döviz kurlarına göre araç fiyatları farklılık göstermesine karşın standart arabalarda ekstra ücret istenebilmektedir. Arabada ekstra ücretler olması araç fiyatlarını etkilemektedir. Birinci el araçlarda fiyatlar normal seviyelerinde olmasına karşın ikinci el araçlarda İngiltere’de araçlar oldukça ucuzdur. Bu yüzden ikinci el araç almayı düşünüyorsanız bu aracı İngiltere’den satın alabilirsiniz. Fakat sıfır araç satın alıyorsanız, bu aracı satmanız durumunda değer kaybedeceğini unutmayın. Eğer satmayı düşünüyorsanız, ikinci el araç satın almanız daha yararlı olacaktır.

İngiltere’den Araç Satın Almak

İngiltere’de yaşayan kişiler için oldukça basit olan araç satın almak, döviz kurlarından dolayı oldukça rahattır. Bir ailede neredeyse birden fazla araç bulunmaktadır. Yaşam standartları göz önüne alındığında İngiltere’de araba fiyatları oldukça ucuzdur. Aynı zamanda araç satın almak isteyenlere uygulanan promosyonlar, bankaların düşük faizle kredi vermesi gibi nedenler, insanları araç satın almaya teşvik etmektedir. Birçok kişi İngiltere’de sıfır araç almaktadır. Sıfır araç almanız durumunda birçok promosyondan yararlanabileceğiniz gibi sizlere sunulan 3 yıllık bakım garantisinden de yararlanma fırsatı yakalayabilirsiniz.

İngiltere’de araç satın almak isteyenler, aracın imalat fiyatı ile birlikte araba vergisi, %17,5 KDV ödeyerek araç satın almaktadırlar. Eğer sıfır araç alıyorsanız, satın alacağınız bayiden sizlere net fiyat vermelerini isteyin. Daha sonra ekstra ücretlerle karşılaşabilirsiniz. Birinci el araçların garanti süreleri de uzundur. Bununla birlikte belirli bir ücret karşılığında garantinizi uzatma imkânı da elde edebilirsiniz. İngiltere’den sıfır araç almak, ikinci el araca göre çok daha karlı olmaktadır.

İngiltere’den Otomobil Satın Almak Oldukça Kolay

İngiltere’den araç satın almayı düşünüyorsanız, bazı önemli sigortalar bulunmaktadır. Bu sigortaları yaptırmak zorunda kalabilirsiniz. Bununla birlikte bu sigortaları yapmadıysanız, bazı yaptırımlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Mutlaka yaptırmanız gereken sigortaları önceden öğrenerek araç satın almaya dikkat etmelisiniz.

Araç satın almayı düşünenler önceden mutlaka araştırma yapmalıdır. Diğer ülkelerdeki kullanımı, yapılması gereken sigortalar, almayı düşündüğünüz araç modeline göre karar vermenizde yararlı olacaktır. Eğer mantıklı bir seçim yapmayı düşünüyorsanız, İngiltere’den ikinci el araç satın almak çok daha mantıklı olacaktır. Az kullanılmış olan ve düşük kilometrede bir araç satın alarak büyük bir avantaj elde edebilirsiniz. Sıfır araçlara göre ikinci el araçları ortalama %25 daha uygun fiyatlı almanız mümkündür. Bir araç satın alındıktan sonra en az yüzde on oranında değer kaybetmektedir. Bu yüzden eğer zarar etmek istemiyorsanız ya da satın aldığınız aracı daha sonradan satma düşünceniz bulunuyorsa ikinci el araç satın almanız daha karlı olacaktır.

İkinci el araç satın alırken mutlaka dikkat etmeniz gereken hususlar bulunmaktadır. Aracın muayene süresine mutlaka bakmalısınız. Süresi az kalmışsa araç sahibinden yeni bir MOT istemenizde yararlı olacaktır. Aynı zamanda araçta ciddi bir araç olup olmadığını anlamak için mutlaka muayeneye almalısınız. Satın almayı düşündüğünüz aracın fiyatının makul olup olmadığını da araştırmalısınız. İngiltere’den araç almayı düşünenler tüm bunları göz önüne alarak karar vermelidir.

 

Leave a Reply