fbpx
Avrupa Birliğiİngiltere

İngiltere’de Yaşamanın ve Çalışmanın 7 Avantajı

By Nisan 30, 2021 No Comments

İngiltere’de yaşamanın ve çalışmanın 7 avantajı hakkında istediğin bilgileri bu makaleyi inceleyerek bulabilirsiniz.

İngiltere’de Yaşamak ve Çalışmanın 7 Avantajı

İngiltere’de yaşamak dünyanın önemli ülkelerden biridir. Bu ülkenin bizlere sağladığı en güzel iş olanakları ve diğer ülkelere göre daha çok yakında yer alması yatırımcıları bir hayli kendine çekmiştir. Türkiye ile yakınlık kurması imkânı vermesinden dolayı en çok yabancıların akın ettiği ülkelerden biridir.  Avantajları hakkında birçok bilgiye sahip olabiliriz.  Gezi açısından, Okulların verdiği ücretsiz eğitimlerden, Spor aktivitelerden, vergi muafından ve buna benzer birçok avantajlar bulunabilmektedir.

1. Ücretsiz Eğitim ve Okullar

İngiltere’de ücretsiz eğitim okulların çok olması başka ülkelerin aileleri bu ülkelere gelme isteği artmaktadır. Eğitim kalitesi her zaman saymakla bitmez. Kişilerin çok iyi bir eğitim seviyesine sahip olmak ve kaliteli profesörlerden eğitim almak için tercih ettikleri ülkeler arasında gelmektedir. Gelecek konusunda kendilerini garantiye almak isteyen onlarca kişi bu okullarda okumak istemektedir. Türkiye de iyi bir şekilde eğitim almak isteyenlerin ve oradaki okulların pahalı ücret talep ettiklerinden dolayı öğrencileri kendilerinden uzaklaştırmaktadır.  En önemli sorun ise eğitim sistemlerinin çok sık değişmesidir. Bu yüzden geleceklerinden endişe etmektedir.

2. Çalışma Hakkını Korumak ve Makul Çalışma Saatleri

İngiltere’de çalışma saatleri yaşamak için bir diğer avantaj durumundadır.  Bütün iş yerleri haftanın beş gününde çalışmaktadır. Mesai saatleri ise 9 ve 4 buçuk kadardır. Eğer mesaiye de kalmazsanız hiçbir şekilde sizlere baskı uygulanmayan bir yerdir.  Haftalık tam 37 saat çalışmaktadır. Eğer sizlere baskı yapılırsa kendi haklarınızı çok rahat kullanabilirsiniz. Şikayetlerde bulunabilirsiniz. Bu ülkede herkes istediği kadar çalışmaktadır. Medeni bir çalışma saati oldukça mümkündür.

3. Sportif Hayat Tarzı

İngiltere’de sportif bir yaşam tarzı her zaman mükemmel bir yaşam tarzı olarak geçmektedir. Okul çağından beri öğrencileri sporla geliştiriyorlar. Öyle normal yürüyüş diye düşünmeyin. Aileler okul bitiminde ya da tatil günlerinde spor salonlarına götürülmektedir. Hem çocuklar hem de büyükler için açılan tercih edilmektedir. İstediğiniz yerde rahatça spor yapabilirsiniz. Spor çeşitleri ise: Fitness, yüzme ya da koşu gibi onlarca çeşit yer almaktadır. Bunlar için çok zaman mevcuttur.  Aylık spor merkezlerin ücreti de çok uygundur. Haftalık olarak 3 gün gitmek yeterli olacaktır. İngiltere’de hayat olukça ucuzdur.

4. İngiltere’de Hayat

İngiltere’de hayat tahmin ettiğiniz gibi hiçte pahalı değildir. Bazı ülkelere göre oldukça ucuz ve yaşanacak bir yerdir. Belki Türk parasına göre hesaplarsanız pahalı gibi gözükebilir ama bu tamamen doğru olmayan bir bakıştır.  Bu ülkede para birimi sterlin ve buna göre hayat şartları ve pahalılığı belirlenmiştir. Bu ülkede ev kiralamak için merkeze uzak yer tutması oldukça ucuzdur. En önemlisi de eğitim olarak ücretsiz yararlanması bu oldukça rahat bir yaşam sürdürmemize olanak sağlamaktadır. Aile bütçesi eğitim olmadığı için geliriniz konusunda sizleri ferah bir yaşam sağlayacaktır.  Marketlerdeki alışveriş de hiç beklediğiniz kadar pahalı söz konusu değildir. Et ile süt ürünleri belki inanamazsınız ama Türkiye’den de ucuzdur. Bu şekilde hayat tarzları ve koşulları oldukça ferahtır.

5. Saygılı ve Güler yüzlü insanlar

İngiltere’de saygılı ve güler yüzlü kişilerle karşılaşmanız pek mümkündür. Herkes birbirine karşı saygılı ve mutlulukla bakıyor.

6. İngiltere’nin Havası

İngiltere’nin havası ülkemiz gibi çok güzel bir iklime sahiptir. Sıcak havası her zaman huzur bir yaşam sunuyor.

7. İngiltere’nin Dili

İngiltere’nin dili yüksek bir seviyede popülerdir. Fazla donanımlı kişiler olmalı bir avantajdır.

Leave a Reply