fbpx
Avrupa Birliğiİngiltere

İngiltere’de Elektronik Alet Fiyatları

By Mayıs 1, 2021 No Comments

İngilterede elektronik alet fiyatları Türkiye ile kıyaslandığında pahalıdır. Çünkü Türk lirasının değeri, sterlin karşısından oldukça azdır.

İngilterede elektronik alet fiyatları İngiltere’deki yaşam tarzına göre uygun olsa da TL kazanan bir Türk için son derece yüksektir. Bu yüzden elektronik alışveriş oradan yapıp ucuza getirmek gibi bir durum söz konusu değildir. Türkiye ile kıyaslandığında en ucuz market Poundland olan her şeyin 1 Pound’a satıldığı yerlerdir. Genelde parti süsleri, elektronik aksesuarlar, kozmetik ürünler ve çay, kahve gibi içecekler burada çok ucuzdur. Yurt dışından gelen tanıdıklar genelde bu ucuz marketlerden alışveriş yaparak size getirirler.

Elektronik aletler ise oldukça pahalıdır. Apple gibi markaların ürünlerini daha ucuza alma şansınız yoktur. Euro ve dolardan daha pahalı olan Sterlin nedeniyle birçok ürünün yüksek fiyatlarla satıldığını görebilirsiniz. İngiltere’den beğendiğiniz ürünü sipariş ederek fark ücretini ödeyip kargolayarak da satın alabileceğiniz aracı firmalar bulunuyor.

İngiltere gezinizde çok fazla bütçe aşımı yapmadan bir şeyler almak istiyorsanız elektroniğe bulaşmamanızı tavsiye ediyoruz. Ancak istisnai durumlar söz konusu olduğunda daha ekonomik ürünler bulmanız söz konusu olacaktır.

Zincir Mağazalar

Genel olarak zincir mağazalarda yapılan alışverişler ekonomiktir. Özellikle Primark gibi mağazalarda birçok ürünü Türkiye’den çok daha ucuza bulma kız mümkün olmaktadır. İngiltere’de alışveriş Sainsbury’s, Tesco ve Waitrose gibi marketlerden günlük ihtiyaçların geniş bir kapsamda karşılanması mümkün olmaktadır. Bu mağazalarının yanı sıra elektronik ürün çeşitlerini bulacağınız ve yüksek fiyatlarıyla dikkat çeken birçok seçeneği de mağazalar üzerinden bulabilirsiniz.

Argos

Elektronik alışverişinde son derece önemli olan mağazalardan olan Argos internet mağazasında da oldukça dikkat çekicidir. İngiltere elektronik mağazaları bir hayli yüksek fiyatlarla faaliyet gösterdiğinden masraflarınız ciddi olarak artacaktır. Kamp malzemelerinden elektronik aletlere kadar birçok ürün çeşidi bulunan site, gitti gidiyor benzeri bir site olmasıyla dikkat çekmektedir. Argos, çok sayıda kişinin tercih ettiği bir alışveriş stilidir. Bu yüzden güvenli bir alışveriş imkânı elde edebilirsiniz.

Tottenham Court Road Mağazaları

Birçok kişinin ilk tercihi olan bu mağazalar sayesinde elektronik ürünleri kısa sürede bulabilirsiniz. Ülkemizde birçok yerde bulunmayan elektronik ürün ve donanımları bulabilirsiniz. Ancak fiyat açısından beklentilerinizi aşacak olan yüksekliklerle karşılayabilirsiniz. Bu caddede bulunan farklı mağazaları da ziyaret ederek keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Maplin

İngiltere’de elektronik alışverişinde oldukça popüler olan bu ürünlerden bazıları oldukça uygun fiyatlarıyla dikkat çekmektedir. Alışveriş konusunda çözüm bulmanız gerektiğinde birçok farklı ürün çeşidini bu mağazadan sipariş edebilirsiniz. Fotoğraf makinesi, akıllı telefon, ev sinema sistemleri ve benzer birçok elektronik ürünü bulabilirsiniz. Dünyaca ünlü markaların farklı modellerini de temin edebilirsiniz.

Dixons

İrlanda ve İngiltere genelinde birçok mağazası bulunan Dixons’da da alışveriş yapabilirsiniz. Güvenli bir ürün gamına sahip olan markanın ürünlerini tercih ederek ihtiyacınız olan her türlü ürün çeşidini temin edebilirsiniz. İngiltere elektronik ürün çeşitlerini kullanarak her zaman istediğiniz kalitede ve özellikte ürün bulabilirsiniz. Ancak fiyatlar son derece yüksek olacaktır. Alışveriş sepetinize ekleyeceğiniz ürünleri fiyat açısından uygun bir dozda bulursanız, farklı stillere sahip olan açık pazarları da ziyaret edebilirsiniz. Açık pazarlarda çok sayıda ürün çeşidini bulmanız mümkün olabilir.

Ryness

Ev elektroniği ürünleri olarak bilinen envai çeşitliliğe sahip Ryness’te birçok farklı fiyatla aradığınız ürünlerin değişik markalarını bulabilirsiniz. Sipariş üzerine birkaç günde teslim edilecek olan ürünleri elde etmek istediğinizde çok zorlanmadan alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Aydınlatma ürünleri gibi modellerle dikkat çeken ev elektroniği grubunu da kolaylıkla temin edebilirsiniz.

 

Leave a Reply