fbpx
Avrupa Birliğiİngiltere

İngiltere’de Yaşam Şartları

By Nisan 26, 2021 No Comments

İngiltere de yaşam şartları ve hayat şartları hakkında istediğiniz bütün bilgileri bu makaleyi inceleyerek bulabilirsiniz.

İngiltere’de Yaşam Şartları

İngiltere de en önemli ve yabancı kişilerin orayı tercih edip yaşamak için merak ettiği konulardan biri de yaşam şartlarıdır. Düşük emeklilerin, konut da yaşanan fiyat artışı, özellikle öğrencilerin orda okuyabilmek için gerdi ödemeli kredi vermek için pahalılaşan yaşam şartları oldukça zordur. İngiltere’de yaşam şartları ekonomik anlamda bahsedecek olursak zenginlik yüzde birlik olarak söylemek yanlış olmaz.  Orta veya düşük gelirler toplum dışı olarak itilmesi söz konusudur.

İngiltere’de İş Kurmak

İngiltere’de iş kurmak yeni bir hayata başlamak için birçok seçenekler mevcuttur. İngiltere de öğrenci olarak vize bulunabilmektedir. Türkiye’den İngiltere’ye gitmek isteyenler için iki ülke arasında yapılan Ankara sözleşmesi ile gidilebilmektedir. İş kurmak için gitmek isteyenler bu vize almaya hak kazanırlar. İngiltere de yaşamak ve iş kurmak için yeterli maddi güce ulaşmışsanız kesinlikle gitmelisiniz. İyi bir şekilde araştırma yaptıktan sonra gitmenizi öneririm. İngiltere de yaşamak için nelere sahip olmalısınız veya ne gibi bir konumdasınız gibi soruları kesinlikle araştırmanız gerekir.

İngiltere’de Eğitim

İngiltere de eğitim almak isteyen ve bunu hayalini kuran birçok öğrenci vardır.  İngiltere’nin eğitim hakkında bilgi alarak gidebilirsiniz. Eğitim konusunda oldukça kaliteli olan ve sık sık bahsedilen ülkeler arasındadır. Eğitim çok iyi koşullarda olduğu için ücretsizdir. Eğitim sistemi puanlama yaparak kaliteli üniversitelere gönderiliyor.  Birçok kişi bu kaliteli eğitimden faydalanmak için İngiltere ye gitmektedir. Ayrıca ücretiz eğitimden faydalandığınız gibi 6 yıl sonra da ülkenin vatandaşı olmaya hak kazanıyorsunuz. Çifte vatandaşlık kazanmış oluyorsunuz. Bu eğitim şartları için birçok belge istemektedir. Sizden eğitim konusunda gereken evrakları sağladığınız takdirde ve maddi olanaklara sahip olduğunuz anda rahatça eğitim almış olacaksınız. Evraklar hakkında biraz daha araştırma yaparak kolaylıkla hem İngiliz vatandaşı olabiliyorsunuz hem de eğitim alabiliyorsunuz.

İngiltere’de Çalışma Hayatı

İngiltere’de çalışma hayatı her yerde aynı şekilde mesai yer almaktadır.  Haftanın 2 günü tatil ve 5 günü çalışmaktadır. Sabah 9 da başlayan işi ikindi 4 buçukta bitmektedir. Yani hafta da tam olarak 37 saat de çalışmaktadır. Herkes ne kadar çalışması gerekiyorsa o kadar çalışmaktadır ve bu şekilde diğer hayatlarına da vakit ayırabilmektedir. Asgari ücret hesaplaması saat başı olarak analiz ediliyor. Kişilerin saat başına bakılarak maaşları ödeniyor.  Yani İngiltere de çalışma hayatı yanı sıra özel hayatımıza da zaman ayırmamıza olanak sağlamaktadır. İnsan hayatına oldukça değer ve önem veren bir çalışma şartlarına sahip bir ülke konumundadır.

İngiltere’de Ekonomi

İngiltere yaşam koşulları arasında bir diğer önemli sorun ekonomidir. İngiltere gitmek isteyen vatandaşlar ülkeni ekonomi hakkında bilgiye sahip olması oldukça önemlidir. İngiltere de her bir vatandaş başına yani gayrisafi yurt içi geliri 22,907 sterlin olarak bilinmektedir. Oldukça güçlü bir ekonomiye sahip olan İngiltere herkesi kendine çekmektedir. Karma bir ekonomiye sahip olan bir ülkedir. Serbest bir Pazar prensibine sahip olan ve her yerde uygulanan bir sistemdir. Ekonomisi son yıllarda oldukça gelişmiş toplumsal refah bulunmaktadır. Refah altyapısı çok güçlüdür. İngiltere’nin bir parçası olan yer yani Birleşik Krallıklar ülkesi de lokomotif bir ekonomiye sahiptir. Ekonominin masraf giderleri, ev kirası, mutfak giderleri Türkiye’den daha ucuzdur. İngiltere birçok endüstrilerinde lideridir. Londra borsası en büyüklerindendir.  İngiltere ekonomisi ilaç, havacılık, sanayi, üretim gibi birçok teknik olarak önde gelmektedir.

 

 

Leave a Reply