fbpx
Avrupa BirliğiFinlandiya

Finlandiya’da Yaşayanlar İçin Ziyaret Edilebilecek Yakın Ülkeler

By Nisan 25, 2021 No Comments

Finlandiya İskandinav ülkesi olup etrafında yakın komşuları bulunur. Finlandiya’da yaşayanlar için ziyaret edilebilecek yakın ülkeler arasında sevdiğiniz bir ülkeyi seçebilirsiniz.

Finlandiya’da yaşayanlar için ziyaret edilebilecek yakın ülkeler arasında doğusunda Rusya, kuzeyinde Norveç ve batısında İsveç ülkelerini sayabiliriz. Finlandiya İskandinav yarımadasında kurulmuştur. Finlandiya Norveç’e yakın olmasından dolayı kuzey ışıklarının izlenebildiği ender ülkeler arasındadır.

Finlandiya’dan Rusya’ya Gitmek

Finlandiya ülkesine yakın olan Rusya’ya gitmek için tren yolculuğu idealdir. Bilindiği üzere Finlandiya demiryolları açısından gelişmiş ülkeler arasındadır. Finlandiya’da yaşayanlar için ziyaret edebilecekleri ülkeler arasında olan Rusya ile Finlandiya arasında tren yolu olarak 443 kilometre mesafe bulunmaktadır. Finlandiya’dan Rusya’ya 3,5 saat gibi bir süre içerisinde demiryolu aracılığı ile gidebilirsiniz. Helsinki şehir üzerinden Rusya’ya tren yolculuğu ile seyahat etmek eğlenceli ve hızlı bir yolculuk olacaktır.

Finlandiya’dan Rusya’ya gitmek için vize alınması gerekmektedir. Rusya’ya gitmek için sadece hızlı tren şeklinde gidilmez. Dilerseniz otobüs ile de Finlandiya’dan Rusya’ya gidebilirsiniz. Hızlı trenden daha uzun sürecek olan otobüs yolculuğu boyunca göreceğiniz harika yeşil manzaralar eşliğinde eğlenceli bir seyahat geçirmenizi sağlar.

Finlandiya’dan Rusya’ya daha hızlı gitmek isteyenler için uçak seyahati uygun olacaktır. Helsinki’den Rusya^ya sadece 1 saat gibi kısa sürede ulaşmak mümkündür.

Finlandiya Komşusu Norveç’i Ziyaret Etmek

Finlandiya komşusu Norveç’i ziyaret etmek için Finlandiya şehir olan Helsinki şehrinden Norveç şehri olan Oslo arasındaki mesafe 987 kilometredir. Eğer Finlandiya komşusu Kuzey ışıkları ile meşhur olan Norveç şehrini araba ile ziyaret etmek istiyorsanız yolculuk süresi yaklaşık 18 saat kadar sürecektir. Fakat Norveç eşsiz güzellikleri ile Finlandiya’dan ziyaret edebileceğiniz en güzel ve gezilmesi gereken ülkelerden biridir. Norveç dünya ülkeleri arasında ekonomik olarak çok yüksek bir düzeyde olmasının yanda muhteşem doğal güzellikleri ile görülmesi gereken muhteşem ülkeler arasındadır.

Finlandiya gibi İskandinav ülkesinde yaşamış olmanız size 987 km uzaklıkta olan kuzey ışıklarını en güzel şekilde görebileceğiniz Norveç’i ziyaret etmemek gerçekten pişman olacağınız bir durumdur. Bu yüzden eğer araba yolculuğu çok uzun sürecek diye düşürseniz uçak ile de seyahat edebilir ve bu güzel ülkeye sadece 1 saat 30 dakika sonra ulaşabilirsiniz.

Finlandiya’dan Komşu Ülke İsveç’e Gitmek

Finlandiya’dan komşusu İsveç’e gitmek için feribot seçeneğini tercih edebilirsiniz. Finlandiya şehri olan Helsinki’den İsveç şehri olan Stockholm şehrine gitmek için önceden rezervasyon yapmanız gerekir. Helsinki’den Stockholm şehrine 17 saat süren bir yolculukla ulaşabilirsiniz.

Finlandiya ülkesinden İsveç’e gitmek için tren yolunu da kullanabilirsiniz. Tren yolundan sonar feribot ile İsveç ülkesine gidebilir. İsveç muhteşem doğası ile yüksek dağlarla çevrili coğrafyası ile Finlandiya ülkesinde yaşayan kişilerin ziyaret etmeyi tercih ettikleri ülkelerin başında gelir. Sarek milli parkı İsveç ülkesinin ziyaret edilmesi gereken en güzel açık alanlarından biridir.

Kuzey İsveç kış sporları açısından tercih edilen yerler arasındadır. Kiruna kasabasından bulunan buz oteli görülmeye değer masal gibi bir oteldir.

Finlandiya Ülkesinden Danimarka’yı Ziyaret Etmek

Finlandiya ülkesinden Danimarka’yı ziyaret etmek için uçak yolculuğunu tercih etmek gerekir. İskandinav ülkeleri arasında olan Danimarka’ya en rahat gidebileceğiniz yol uçakla seyahattir. Danimarka Finlandiya arası uçak yolculuğu yaklaşık 1 saat 40 dakika kadar sürecektir. İskandinav ülkeleri arasında en küçük ülke olan Danimarka diğer İskandinav ülkelerine göre daha sıcak bir iklime sahiptir.

Finlandiya’da olanlar için ziyaret edilebilecek yakın ülkeler arasında Norveç, İsveç, Rusya ve Danimarka gidilmesi ve görülmesi gereken güzelliklerle doludur.

 

Leave a Reply