fbpx
İngiltere

İngiltere’de Yaşamak İsteyenlere Tavsiyeler

By Haziran 9, 2021 No Comments

Kendi ülkeniz dışında yaşamak isteyenler hangi ülkeyi tercih edeceklerine karar vermelidirler. İngiltere’de yaşamak isteyenlere tavsiyeler arasında kararınız İngiltere olabilir.

İngiltere’de yaşamak isteyenlere tavsiyeler arasında neden İngiltere tercih edilmeli? Sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

İngiltere’de Çalışmak ve Yaşamak için Vize Almak

İngiltere’de çalışmak ve yaşamak için vize almak için birçok vize çeşidi vardır. Bu vize çeşitlerinde en fazla tercih edilen vize öğrenci vizesidir. İngiltere’yi tercih etmenizde en büyük etken olacak Ankara ve İngiltere arasında imzalanan Ankara anlaşması vizesi kendi işini kurmak isteyenlerin tercih ettikleri vize çeşididir. Burada yaşamak için yeterli banka hesabınız olması ve ülkeye katkıda bulanabilecek mesleğiniz var ise İngiltere’de yaşamak sizin için ideal olacaktır. Fakat buna karar veremeden önce çok iyi bir araştırma yapmalıdır.

İngiltere’de Yaşamak için Tercih Edilir mi?

Yurt dışında yaşamaya karar verenler en çok hangi ülkeye gideceklerini seçmekte zorlanırlar. Yurt dışındaki ülkelerin hepsinde farklı şartlar ve insanlar vardır. Önemli olan sizin ülkenizden daha iyi şartlarda olduğun inandığınız bir ülkede yaşamanızdır. Bunun için çok iyi bir araştırma yapılmalıdır.

Bu durumda İngiltere yaşamak için ilk tercih edilen ülkeler arasındadır. İngiltere yaşama alanı açısından konforlu, düzenli, mesleki alanda çalışan kişilerin iyi ücretler aldığı ve eğitimde çok ileri düzeyde olması tercih edilir ülke olmasını sağlamıştır. İngiltere de eğitim sisteminin çok iyi olması tercih nedenlerinin en başında yer alır.

İngiltere’de Ücretsiz Eğitim Sistemi ve Her Yere Yakın Okullar

Türkiye’den İngiltere’ye yerleşenlerin en büyük nedeni çocuklarının geleceğini düşünmeleridir. Özellikle Türkiye’de özel okulların çok pahalı olması ve okullardaki eğitimi yeterli bulmayan veliler çocuklarının İngiltere’de eğitim almalarını istedikleri için bu ülkeyi tercih ederler. Çünkü İngiltere’de eğitim üniversiteye kadar tamamen ücretsizdir. Üstelik her bölgeye yürüme mesafesinde okul bulunması çok avantaj sağlar.

Üniversite giriş sınavı olmadan puanlama sistemi ile üniversitelere girme sistemi anne ve babaların çocukları için istedikleri geleceği sağlayabilme imkanı verir. İngiltere’de 100 den fala üniversite bulunması eğitim açısından en iyi ülke olduğunun da kanıtıdır.

İngiltere’de Sağlanan Çalışma Koşulları ve Uygun Çalışma Saatleri

İngiltere’de yaşamak isteyen kişiler için en cazip olan İngiltere’nin kişilere saygı duyulan çalışma koşulları gelmektedir. İngiltere’de haftalık çalışma saati toplam 37 saattir. Haftanın 5 günü şeklinde çalışma sistemi vardır. Özellikle meslek sahibi yabancı uyruklu kişilerde aynı vatandaşları gibi çalışırlar. Son derece adaletli bir çalışma sistemi olan ülkede fazla çalışma zorunluluğu gibi mobing baskı yapılmaz. Hatta böyle bir baskı hissettiğiniz de dahi şikayet etme hakkınızda bulunmaktadır.

İngiltere’de Yaşamak Sanıldığı Kadar Pahalı Değil

İngiltere’de yaşamak sanıldığı kadar pahalı değildir. Bilindiği üzere İngiltere sterlin para birimi kullanmaktadır. Bu yüzden burada maaşlar hayat standartlarına göre ayarlanır. Londra gibi merkez şehirlerde şehir içlerinde kiralar yüksek olsa da, şehirden uzaklaştıkça çok daha uygun ve güzel evleri uygun fiyata kiralayabilirsiniz. Marketlerde fiyatlar çok pahalı değildir. Sanılanın aksine kişiler tek tek meyve, sebze almaz. Kişiler diledikleri kadar satın alırlar. Hatta İngiltere’ye yerleşmiş ve oturum izni almış kişiler et ve süt içerikli ürünlerin oldukça uygun fiyata satıldıklarını belirtmişlerdir.

İngiltere’de Doğa ile İç İçe Spor Yapmak

İngiltere’de spor yapmak çok önemlidir. İngilizlerin çoğu araba kullanmak yerine bisiklet kullanmayı tercih ederler. İngiltere’de eğitim verilirken çocuklar spor eğitimi sağlanmaktadır. Çocuk eğitiminde sporun önemini iyi bilen İngilizler halk olarak ta açık havada sürekli spor yaparlar.

Leave a Reply