fbpx
İngiltere

İngiltere’ye Taşınmak İçin 7 Neden

By Haziran 30, 2021 No Comments

Güneş batmayan ülke İngiltere’ye taşınmak özellikle 15 Temmuz darbesinden sonra ciddi olarak artmaya başladı.

İngiltere’ye taşınmak isteyenlerin sayısı son yıllarda bir hayli arttı. Özellikle 15 Temmuz darbesinden sonra ülkeden yurt dışına gitmek isteyenler artış gösterdi. Ülkemizin de dahil olduğu Ankara Anlaşması avantajını kullanmak isteyen birçok kişinin tercihi ise bu anlaşma oldu. Oturma izni ve çalışma izni alabilmek için sermayesi olanların pratik çözümü bu vize, gerekli şartları taşıyan kişilere verilmektedir.

Eğitim ya da iş amacıyla da İngiltere’ye gidenler kalıcı oturum izni almak için birçok avantaj yaşayabilmektedir. Birleşik Krallığın merkezi olan İngiltere’nin çeşitli şehirlerine yaşayarak daha iyi yaşam koşullarına ulaşmanız mümkün olacaktır. Ancak kiralar ve ulaşım seçeneklerinin son derece yüksek olduğunu belirtmek isteriz. İngiltere’ye gelecekseniz cebinizde birkaç bin pound olması son derece önemli olacaktır.

Tabi ki farklı bir ülkede yaşamaya karar vermek sandığınız kadar kolay değil. Hiç bir şeyiniz olmasa bile en azından 10 bin poundunuzun olması gerekmektedir. Çünkü bu şekilde hem oturum izni almak, hem de Ankara Anlaşması gibi vize başvurularınızın onayını hızlandırmak daha kolay olacaktır.

1. Kaliteli Eğitim

Eğitim için bu ülkeyi tercih edenler, okul sonrası iş bulma şansları varsa yerleşme kararı verebiliyor. İngiltere vizesi başvurusu yaparak eğitim vizesi aldıktan sonra, çalışma hayatını tercih edenler çalışma ve oturma vizesi de alabilmektedir. Bu durumda hem eğitimi sürdürmek hem de burada yaşamak iyi bir seçenek olabilir.

2. Döviz Üzerinden Kazanç

Genel olarak 09:00-16:30 saatleri arasında çalışan işletmelerde asgari ücret saat üzerinden hesaplanmaktadır. Gereğinden fazla çalışılmayan kurumsal firmalarda hem iyi bir gelir elde etmek hem de sosyal yaşam ve aileye zaman ayırmak mümkün olabiliyor. Bu konuda İngiltere’de çalışmak ve kazanç elde etmek istediğinizde döviz kazanacağınız için Türkiye’ye dönerken şansınız varsa iyi para biriktirebilirsiniz.

3. Yeni Bir Yaşam

Elbette ki yeni bir kültür ve yeni bir yaşam için bu ülkeyi tercih edebilirsiniz. Yağmurlu iklimiyle çok sıcak hava sevmeyenler için idealdir. Ayrıca diğer ülkelere yakın konumu nedeniyle boş zamanlarınızda İskoçya ve İrlanda’yı da ziyaret etmeniz mümkün olabilir. İçinde olduğunuz fotoğraf karelerinden içtiğiniz suya kadar her şeyinizin değişeceğini bilmelisiniz.

4. Bireye Saygı

Kişisel özgürlük ve haklara gerçek anlamda bir saygı olan ülkede daha rahat bir hayat yaşayabilirsiniz. Size eleştiren gözlerle bakmayan ve Britanya İmparatorluğu nedeniyle çok kültürlülüğe açık olan ülkede çok sayıda göçmen bulunuyor. Ankara Anlaşmasıyla birçok meslek grubunun burada çalışması mümkün olabiliyor.

5. Etkileyici Tarih

Tarihi geçmişi nedeniyle son derece önemli olan müzeleri size birçok yeri keşfetme şansı verecektir.  Tarihle iç içe yaşamanızı sağlayan birçok uygulamayla birlikte İngiltere’de hayat şartları sizin için çok esnek ve özel olabilir. Ayrıca yaşamınızı farklı bir ülkede sürdürmek istiyorsanız ve bütçeniz varsa, eski ve tarihi evlerden birini satın alarak, yatırım yapabilirsiniz.

6. Eşitlik

Toplu taşımada bir bakan ya da lüks mağazalardan alışveriş yapan kişilerle karşılaşmak son derece sıradandır. Bu yüzden insanların gelir durumuna göre eşitsiz bir yaşam sürmeleri söz konusu olmamaktadır. Yaşam açısından eşit, özgür ve modern bir ülke arıyorsanız Londra başta olmak üzere birçok kenti seçebilirsiniz.

7. Sosyal Etkinlikler

Futbol başta olmak üzere birçok etkinliğin söz konusu olduğu İngiltere’de sosyal yaşam son derece faaldir. Açık alanlardaki sportif etkinliklerin yanı sıra, birçok sosyal etkinlik ve sanatsal etkinliği İngiltere’de rahatlıkla bulabilirsiniz.

Leave a Reply